• Hvala navijačem, staršem, sponzorjem, vodstvu, trenerju,...!

Slider

Gorenjke Primork niso presenetile

Po več kot mesečnem tekmovalnem premoru se danes nadaljuje državno prvenstvo, odbojkarice Zgornje Gorenjske pa bodo v prvi tekmi leta 2018 pred domačimi navijači gostile novogoriški GEN- I Volley. V mesecu dni od zadnje tekme so si Gorenjke dodobra odpočile, in hkrati napolnile baterije za nadaljevanje sezone, v kateri je tekmovalni cilj obstanek v elitni druščini ženskih odbojkarskih ekip, kar je vsekakor dosegljiv cilj. Zgornja Gorenjska je do sedaj premagala vse tekmice v boju za obstanek, na ‘skalp’ ekipe iz zgornjega dela lestvice pa bo treba še počakati.

Zgornja Gorenjska: GEN- I Volley

0:3 (12:25, 14:25, 10:25)

Zabreznica- Dvorana Pod Stolom

Gledalcev: 75

Sodnika: Vrenko (Šempeter), Sever (Brezovica)

Zgornja Gorenjska: Langus, Tanaskovič, Lužovec, Burja, Friškovec, Rozman, Zorman, Kregar, Ramič, Humerca, trener- Aleš Centa;

GEN- I Volley: Ferlinc, Zbičajnik, Marušič, Uršič, Bavdaž, Kolbl, Đukič, Velikonja Grbac, Marušič, Simčič, Spačal, Gubaš, trener- Alen Bektaševič;

Stanje na lestvici in do sedaj odigrane tekme ter prikazane igre so pred dvobojem Novogoričankam namenile vlogo velikih favoritinj, ki so ob koncu to vlogo tudi upravičile, saj so brez velikih težav pod Stolom osvojile poln izkupiček. Gostiteljicam se je močno poznala odsotnost kapetanke Mete Jerala, ki jo je bolezen položila ‘pod dekco’, njenim soigralkam pa ni uspelo presenetiti favoriziranih Primork. V prvem in drugem nizu sta bili ekipi izenačeni do šeste točke, nakar so varovanke Alena Bektaševiča tempo precej dvignile, v prvem nizu so odigrale imenitno v bloku, v drugem pa so domače povsem onemogočile z odličnim serviranjem in slabim domačim sprejemom. Zgornja Gorenjska je v določenih trenutkih sicer pokazala svoje kvalitete, toda za morebitno presenečenje je bilo to preprosto premalo. GEN- I Volley je bil boljši v vseh pogledih, tudi ob visoki prednosti Goričanke niso popuščale, domačim pa je predvsem v tretjem nizu po visokem zaostanku (0:2 v nizih ter 26: 50 v osvojenih točkah, op. a.) povsem padla koncentracija in visok poraz je bil neizbežen.